Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Rast Vlasov
 4. Krásne dlhé vlasy – ako na to?

Krásne dlhé vlasy – ako na to?

Dlhé vlasy - ako na to?

Krásne dlhé vlasy – ako na to?

Dlhé vlasy zdobia v dnešnej dobe ženy i mužov. Ich údržba vyžaduje správnu dávku trpezlivosti a správnych postupov, aby si zachovali svoj lesk a zdravie.

Od pokožky hlavy sa smerom ku končekom zhoršuje pravdepodobnosť poškodenia vlasov. Dlhé vlasy často trpia rozštiepenými končekmi, pričom jedinou „záchranou“ takto poškodených vlasov je ich zastihovanie. Pravidelné zastrihovanie a používanie regeneračných prípravkov môže pomôcť predísť problému s rozštiepenými končekmi. Ak sa chcete tomuto problému vyhnúť, zastrihávajte si končeky o 1-2 cm každých 6-8 týždňov. Nielen že budú vlasy zdravšie, ale aj paradoxne vám budú rýchlejšie rásť.

Vzhľad a kvalitu vlasov ovplyvňuje genetika, životné prostredie aj správna výživa. A čo by ste teda mali robiť, ak chcete mať krásne dlhé vlasy?

Zásady pre dlhé vlasy

Genetiku neovplyvníte, ale vždy existujú rôzne spôsoby, ako ovplyvniť kvalitu vlasov, napríklad zdravou životosprávou. Ak chcete mať krásne dlhé vlasy, dodržujte týchto niekoľko zásad:

 

 • obmedzte fajčenie
 • vyhýbajte sa častej konzumácii alkoholu
 • vynechajte zo svojho jedálničku mastné a tučné jedlá
 • zaistite si dostatočný príjem tekutín, hlavne čistej vody a nesladených čajov
 • obohaťte svoj jedálniček o zeleninu, ovocie a potraviny s obsahom zinku, selénu, a vitamínov B

 

Ako sa starať o dlhé vlasy

Ak už máte dlhé vlasy, je nutné vedieť, ako sa o ne správne starať. Vlasová kozmetika obsahuje látky, ktoré sa zachytávajú vo vlasoch a zaťažujú ich. Pravidelná hygiena vlasovej pokožky je jednou z nutností. A aké ďalšie tipy pre vás máme?

 

 • česanie by malo byť pravidlo nielen pred odchodom z domu, ale tiež pred umývaním vlasov – obmedzíte tak zamotávanie vlasov v priebehu umývania
 • výživu vlasov zaistí pravidelné používanie vlasových balzamov a vlasových masiek
 • schnutie vlasov by malo prebiehať voľne – ak je to možné, nechajte vlasy uschnúť na vzduchu, vyhnite sa fénovaniu, ktoré vlasy zbytočne vysušuje, a tiež ich určite nesťahujte do chvostu, pretože u mokrých vlasov je oveľa väčšia pravdepodobnosť ich poškodenia a lámania
 • ak si vlasy sušíte uterákom, nedrhnite ich – radšej si na hlave vytvorte „turban“ a vlasy do uteráka zabaľte, alebo ich usušte jemným pohybom uteráku od korienkov až ku končekom vlasov
 • ozdoby vo vlasoch, ako napríklad kovové sponky, môžu zničiť štruktúru vlasov a spôsobiť tak ich lámanie – ak je to možné, vyhnite sa používaniu týchto ozdob – pre krásne dlhé vlasy!
 • gumičky vyrobené z gumy sa do vlasov zamotávajú a vlasy zbytočne ťahajú. Tieto dôvody sú veľmi nešťastnou voľbou žien, ktoré si potrpí na copy. V každej drogérii nájdete skvelú náhradu látkových alebo látkou potiahnutých gumičiek, ktoré sú k vlasom oveľa šetrnejšie.
 • rozpustené vlasy sú nielen sexy, ale i výborné pre regeneráciu dlhých vlasov. Skúste si, ak ste doma, nechávať vlasy čo najčastejšie voľne rozpustené. Ak vám padajú do očí, noste látkové čelenky, ktoré vlasy nedeformujú tak ako umelé alebo kovové.
 • fénovaniu sa často žiadna z nás nevyhne – ale i pre fénovanie platia pravidlá, ktorých by ste sa mali držať. Ak si chcete udržať svoje vlasy krásne a zdravé, zásadne používajte len studený vzduch, ktorý vlasy nevysušuje. Ak ale naozaj musíte použiť teplý vzduch, dbajte na to, aby medzi fénom a pokožkou hlavy bol minimálne 15-centimetrový odstup.

 

Správna starostlivosť o vaše vlasy a výživa vám pomôže vypestovať si krásne dlhé vlasy. Nezabudnite svoju hrivu posilniť aj správnymi vitamíny proti padaniu vlasov!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
O nás

Naša spoločnosť sa už od roku 2009 zaoberá vlasovou problematikou. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za 11 rokov na Slovensku našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Recenzie

RECENZIE HEUREKA

UŽ 11 ROKOV NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ