Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
ČO NAOZAJ DOKÁŽE NÁŠ SPREJ?

zahustenie riedkych vlasov


 

 Video ukážky aplikácie

 

 

 


 

Prečo nakupovať u nás

  1. Úvod
  2. RIEŠENIE PRE RIEDKE VLASY
  3. Finasterid (Propecia) ako funguje proti vypadávaniu vlasov?
26.06.2019

Finasterid (Propecia) ako funguje proti vypadávaniu vlasov?

Finasterid (Propecia) ako funguje proti vypadávaniu vlasov?

 

Mužská plešatosť je najčastejšou príčinou straty vlasov u mužov. Asi štvrtina mužov, ktorí trpia touto chorobou začnú strácať vlasy v ich mladistvom veku  pred dosiahnutím 21.roku života. Muži, ktorí trpia plešatosťou stratia svoje vlasy v určitom definovanom vzore. Vypadávanie vlasov sa najčastejšie prejaví ako prvé v oblastí vrchných bokov hlavy, tzv. ''kútov''. Oblasť sa pomaly rozširuje, až kým celá predná časť hlavy nezostane plešatá. Mužská plešatosť je spôsobená účinkami mužského hormónu dihydrotestosterón (DHT)geneticky náchylných vlasových folikulov nachádzajúcich sa v prednej vlasovej časti hlavy.

Propecia 1mg Finasteridu sa používa na liečbu mužskej plešatosti (androgénnej alopécie) na korune a v strede pokožky hlavy. Mal by byť užívaný len dospelými mužmi.

Tento liek pôsobí tak, že znižuje množstvo hormónu (DHT). Zníženie množstva DHT vedie k zvýšeniu opätovného rastu vlasov a k pomalšiemu vypadávaniu vlasov. Rast vlasov na iných častiach tela, nie je ovplyvnený užívaním finasteridom.

U ľudí s genetickou dispozíciou k mužskej plešivosti, DHT sa viaže na receptory vo vlasových folikuloch v hornej časti pokožky hlavy. Keď DHT hormón pôsobí na tieto folikuly, tie sa začnú zmenšovať a postupne strácajú schopnosť rásť husté a zdravé vlasy. Výsledkom je, že vlasy danej osoby sa stávajú tenšími a ustupujú. Vlasové folikuly na zadnej a bočnej časti hlavy sú geneticky rezistentné na DHT, čo vysvetľuje spoločný rys často videný u mužskej plešatosti. Takmer 35 miliónov mužov v Spojených štátoch trpí týmto typom vypadávania vlasov.

Ženy a deti by nemali používať tento liek!!!

 

História Lieku Propecia (Finasterid)

 

V roku 1997 farmaceutický gigant Merck & Co. predstavil Propeciu ako nové využitie pre Finasterid, Pôvodne bol predávaný ako Proscar, lekári prvýkrát predpísali 5 mg finasteridu k liečbe benígnej hyperplázie prostaty (BPH), čo je zväčšená prostata. Merck neskôr objavil pozoruhodný vedľajší účinok liečby - niektorým pacientom začali rásť vlasy. Vedci našli spôsob, ako pomôcť ľudom pri liečbe plešatosti, čo je vo väčšine prípadov dedičné ochorenie, ktoré postihuje takmer 50 percent mužskej populácie, ktorí majú 50 a viac rokov.

 

Ako Funguje Propecia resp. 1mg Finasteridu?

 

Propecia zabraňuje konverzie testosterónu na dihydrotestosterón (DHT) v tele. DHT prispieva ku skráteniu rastovej fázy vlasov a k zoslabovaniu vlasov. Tento efekt spôsobí, že vlasy sa stávajú postupne kratšie a jemnejšie, až nakoniec zmiznú. Užívanie 1 miligramu Finasteridu denne znižuje hladinu DHD až takmer o 70%.

Prípravok účinkuje u mužov s miernou až strednou plešatosťou. Prípravok nie je určený pre mužom, ktorí trpia úplnou plešatosťou. Podľa výsledkov u väčšiny mužov, ktorí boli liečení týmto prípravkom po časovú dobu piatich rokov, bolo vidieť ústup rýchlosti straty vlasov a u polovici týchto mužov došlo k zlepšeniu ich stavu.Propecia sa používa na liečbu vypadávania vlasov u mužov na vrchole hlavy a v oblasti prednej polovice hlavy. Vypadávanie vlasov u mužov je bežný stav, pri ktorom  páni môžu očakávať postupne rednutie ich vlasov. Častým následkom je  ustupujúca línia vlasov alebo plešatenie na temene hlavy alebo kombinácia oboch.

 

Vykonané štúdie s prípravkom Propecia a 1mg Finasteridu

 

Štúdie preukázali, že po piatich rokoch liečby 90% mužov, ktorí užívali finasterid zažili buď rast nových vlasov alebo zastavenie ich vypadávania vlasov. Po piatich rokoch 48% mužov preukázalo zvýšenie rastu vlasov, 42% bolo hodnotených tak, že si nevšimli žiadne nové vypadávanie vlasov, zatiaľ čo zvyšných 10% bolo hodnotených ako by stratili vlasy.

 

Účinnosť na prednej strane vlasovej pokožkeIndikácie pre Propeciu zahŕňajú liečbu vypadávania vlasov v prednej časti pokožky hlavy. Sú publikované údaje z kontrolovaných klinických štúdii u mužov trpiacich vypadávaním vlasov v prednej časti hlavy, ktorá preukázala zlepšenie v tejto oblasti.

 

Propecia (1mg Finasterid): nežiaduce účinky

 

Najčastejšie vedľajšie účinky spojené s užívaním Propecie zahŕňajú:

znížené libido
erektilnú dysfunkciu
poruchy ejakulácie

Najčastejšie hlásené nežiaduce účinky Propecie je jej vplyv na sexuálne zdravie mužov.

 

Upozornenie

Propecia je určená na použitie iba pre mužov a nemala by byť užívaná ženami alebo deťmi. Tieto lieky môžu spôsobiť vrodené chyby dieťaťa, ak mu je žena vystavená počas tehotenstva. Finasterid môže byť absorbovaný kožou. Ak žene alebo dieťaťu sa dostane na kožu podrvená tableta, ihneď umyte postihnuté miesto vodou a mydlom.

 

Užívanie lieku Propecia, alebo 1mg Finasteridu

 

Prípravok užívajte vždy len podľa presných pokynov, ktoré vám nariadi váš lekár. Bežná dávka užívania je jedna tableta každý deň. Môžete ich užívať spolu s jedlom alebo bez neho. Treba si uvedomiť, že Propercia nebude fungovať lepšie, ak liek budete užívať častejšie ako raz denne.

 

Vedľajšie účinky

 

Medzi vedľajšie účinky ako sme už spomínali vyššie, patrí impotencia, strata záujmu o sex, problémy dosiahnuť orgazmus, abnormálna ejakulácia, opuchy rúk alebo nôh, opuch alebo bolestivosť v prsiach, závraty, slabosť, bolesť hlavy, výtok z nosa alebo kožné vyrážky.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
O nás

Naša spoločnosť je už od roku 2009 výhradným distribútorom značky Hairfor2 (pred tým Volluma) na Slovensku. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za tú dobu našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Recenzie

RECENZIE HEUREKA

UŽ OD ROKU 2009 NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE CELEJ SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ

©Copyright HairFor2 | 2009-2023