Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vypadávanie Vlasov
  4. Minoxidil - 3 dôvody prečo zastavuje vypadávanie vlasov Čo je Minoxidil?

Minoxidil - 3 dôvody prečo zastavuje vypadávanie vlasov Čo je Minoxidil?

Čo je Minoxidil?

 

Minoxidil sa používa na zníženie vysokého krvného tlaku u pacientov, ktorí nereagujú na inú liečbu.

 

Minoxidil Cena A Značky

 

1. dôvod

 

Minoxidil je vazodilátor, ktorý slúži na rozšírenie krvných ciev. Krv prúdi plynulejšia pri nižšom krvnom tlaku cez rozšírené cievy. Používa sa tiež na liečbu vypadávania vlasov u žien a tiež u mužov.

Tento liek spomaľuje vypadávanie vlasov a podporuje opätovný rast vlasov u niektorých ľudíminoxidil

Nepoužívajte Minoxidil ak:
• ste alergický na ktorúkoľvek zložku, ktorú obsahuje minoxidil
• máte nádor nadobličiek (feochromocytóm)

 

História Minoxidilu


Minoxidil bol prvýkrát použitý vo forme tabliet ako liek na liečbu vysokého krvného tlaku. Bolo zistené, že u pacientov liečených Minoxidilom bol vyvinutý nový rast vlasov, čo bolo pripísané vedľajším účinkom. Ďalší výskum ukázal, že použitie Minoxidilu priamo na pokožku hlavy podporuje stimuláciu rastu vlasov.

Pri miestnej aplikácii sa roztok Minoxidilu vstrebáva pomocou kože do krvného obehu, väčšinou nevznikajú žiadne vedľajšie účinky. Výnimočne sa môže dôjsť k svrbeniu vlasovej pokožke a k tvorbe lupín. Zdá sa, že Minoxidil je účinnejší u žien, ktoré trpia difúznou androgénnou  alopéciou ako u mužov. Ženám sa odporúča používať 2% prípravok namiesto 5%. Štúdie však ukázali, že pacienti užívajúci 5% Minoxidil po dobu ôsmich mesiacov, zaznamenali výraznejší nárast vlasov až o 45%. Je účinnejší pri liečbe ustupujúcich vlasov na čele, tzv. lysín ako pri liečbe plešín.

 

2. dôvod

 

Hlavné použitie nachádza pri liečbe androgénnej alopécie u mužov a žien. Pomáha zhruba 30 percentám pacientov, ktorý dosiahnu udržanie alebo mierne zlepšenie vypadávania vlasov.

 

3. dôvod

 

Ako minoxidil pracuje?

 

Minoxidil pracuje väčšinou prostredníctvom predĺženia anagénnej fázy vlasových buniek, čo podporuje ich rast. Vlasové bunky striedajú tri fázy. Rastová fáza je prvá fáza, nazývaná aj  anagénna , potom nasleduje katagénna fáza a následne prichádza telogénna fáza. Táto fáza môže trvať dva až štyri mesiace. Po tom ako skončí, nové folikuly nahradzujú tie staršie. Po skončení telogénnej fázy starý vlas vypadne a je nahradený novým vlasom . Skrátená anagénna fáza môže predísť poruchám vypadávania vlasov, medzi ktoré sa radí mužská plešatosť.Na skrátenie anagénnej fázy vplýva testosterón a DHT.

 

Pozn.: Minoxidil stimuluje vlasové folikuly a rast, ale neznižuje dihydrotestosterón (DHT) ako finasterid resp. propecia, ktorý je primárnym mediátorom mužskej plešivosti u geneticky náchylných jedincov.

 

Pred použitím minoxidilu si dávajte pozor :

URČITÉ LIEKY SA NEODPORÚČA UžÍVAŤ SPOLU S MINOXIDIL . AK MÁTE NEJAKÉ ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY, INFORMUJTE SA U SVOJHO LEKÁRA ALEBO LEKÁRNIKA. BUĎTE OBOZRETNÍ, AK SA VÁS TÝKA NIEKTORÍ Z NASLEDUJÚCICH PRÍPADOV.

 

  • gravidita, ak máte v pláne otehotnieť alebo dojčíte
  • ak užívate akýkoľvek predpísaný alebo nepredpísaný liek, rastlinný prípravok alebo  doplnok potravy
  • ak sa u vás prejavuje alergia na lieky, potraviny, alebo iné látky
  • ak máte problémy so srdcom alebo krvným tlakom

 

Ako aplikovať minoxidil:

 

1. Pred použitím si vlasy umyte, minimálne aspoň čistou vodou. Vlasy nechajte vysušiť a následne naberte pipetu 1ml Minoxidilom

aplikacia minoxidil

2. Minoxidil naneste na miesta kde sú vlasy riedke a jemne vmasírujte približne 3-5minút.

vmasirovanie minoxidilu

3. Očakávajte, že vlasy môžu prvý mesiac vypadávať viac ako je zvykom. To len preto, že dosšlo k ozdravovaciemu procesu a koruguje sa vlasový cyklus, aby mohli začať rásť vlasy pevnejšie a hrubšie

minoxidil a padanie vlasov

4. Po 3 mesiacoch by ste mali zbadať prvé výsledky. Vlasy budú hrubšie, získajú späť farbu a zosilnejú. Nezabúdajte, že po vysadení sa stav po niekoľkých týždňov vráti späť

minoxidil a rast vlasov

Obrazky vytvoril: creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/  zdroj: wikihow.com

 

Užívajte  Minoxidil podľa pokynov svojho lekára. Preštudujte si štítok na lieku pre presné pokyny na užívanie.


• Ak máte nejaké otázky týkajúce sa užívania tohto lieku alebo je vám niečo nejasné v príbalovom letáčiku, informujte sa u svojho lekárnika alebo lekára.
• Minoxidil užívajte orálne. Môžete ho užívať s jedlom alebo bez neho.
 

 

Pred použitím si umyte pokožku hlavy jemným šampónom, alebo minimálne aspoň vodou. Pred nanášaním Minoxidilu musia byť vaše vlasy a pokožka hlavy suché. Po použití si umyte ruky. Roztok sa ponechá aj naďalej a musí pôsobiť po dobu najmenej 4 hodín pred ďalším umytím, alebo stylingom. Počkajte približne 4 hodiny po aplikácii a nedopustite, aby vlasy prišli do kontaktu s vodou.  Ak vynecháte dávku minoxidilu , snažte sa ju použiť čo najskôr. Ak je už takmer čas na ďalšiu dávku, dávku, ktorú ste zabudli zobrať vynechajte  a vráťte sa k svojmu pravidelnému dávkovaniu. Nepoužívajte 2 dávky naraz.
Ak máte nejaké pochybnosti o užívaní lieku, obráťte sa na svojho lekárnika alebo lekára.

 

Užívanie minoxidilu sa odporúča na  4-6 mesiacov, kým môže pacient posúdiť, či mu liek pomôže.

Minoxidil je k dispozícii bez lekárskeho predpisu a nastrieka sa alebo sa vtiera do pokožky hlavy dvakrát denne po 1ml.

 

Existujú rôzne formy minoxidilu: kvapkadlo, peny a spreje.

 

 

Vedľajšie účinky minoxidilu

 

Pri miestnej aplikácii sa množstvo Minoxidilu vstrebáva pomocou kože do krvného obehu, väčšinou sa neobjavujú žiadne vedľajšie účinky. V ojedinlách prípadovh môže dôjsť k svrbeniu pokožky alebo tvorbe lupín. Predpokladá sa, že , že Minoxidil je účinnejší u žien trpiacich difúznou androgénnou  alopéciou ako u mužov. Pre ženy je odporúčaný 2% prípravok namiesto 5%. Štúdie zistili, , že pacienti, ktorí užívali 5% Minoxidil počas doby ôsmich mesiacov, zaznamenali výraznejší rast nových vlasov, a to až o 45%. Väčší účinok vykazuje pri liečbe ustupujúcich vlasov na čele známych aj ako lysiny ako pri liečbe plešín.

 

Minoxidil Cena A Značky

 

Cena minoxidil regainRogain (V EU známy ako Regain) najznámejšia a prvá značka ponúkajúca minoxidil. Schválená aj USA FDA úradom ako účinná proti vypadávaniu vlasov

 

1 mesačné balenie vo forme vodičky 29-35 eur

3 mesačné balenie vo forme vodičky 65-90 eur

1 mesačné balenie vo forme peny 25-30 eur

3 mesačné balenie vo forme peny 55-70 eur

 

Regain sa u nás nedá kúpiť, nemá schválenie, preto vyskúšajte ebay, amazon s doručením na Slovensko

 

Kirkland je dá sa povedať druhou najznámejšou značkou a tou lacnejšou minoxiidl cena kirklandvariantou:

 

1 mesačné balenie vo forme vodičky 15-25 eur

3 mesačné balenie vo forme vodičky 35-45 eur

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
O nás

Naša spoločnosť sa už od roku 2009 zaoberá vlasovou problematikou. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za 11 rokov na Slovensku našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Recenzie

RECENZIE HEUREKA

UŽ 11 ROKOV NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ