Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rast Vlasov
  4. 10 tipov ako rast vlasov urýchliť
26.06.2019
Rast Vlasov

10 tipov ako rast vlasov urýchliť

strava a rast vlasov10 tipov ako rast vlasov urýchliť

 

Možno chcete, aby vaše vlasy vyzerali hustejšie a nadýchanejšie, alebo skúšate obnovu ich rastu po zlej skúsenosti s prípravkami či po chorobách. Tu je niekoľko tipov ako urýchliť ich rast.

1.Stravujte sa správne, aby ste rast vlasov podporili.

Jedzte veľa ovocia, zeleniny, bieleho mäsa, ryby. Strava sa vám môže zdať, s vlasmi nesúvisí, ale opak je pravdou. Správne stravovanie vám prináša ešte jeden benefit – zlepšenie vašej postavy.

-Vlasy sú z proteínov, uistite sa že ich prijímate v dostatočnom množstve.

Ak nemáte dostatok bielkovín v strave, môže sa stať, že sa spomalí rast vlasov. Vlasy budú pôsobiť unavenejšie a krehkejšie. Ak ani napriek týmto príznakom nepridáte do svojho jedálnička potraviny s obsahom bielkovín, začnete vidieť prvé známky vypadávania vlasov.

Ľudia, ktorí trpia anorexiou, alebo tí čo stratia extrémne na váhe pociťujú ako im vlasy slabnú a prestávajú rásť, je to práve aj z nedostatku proteínov v tele.

-Niektoré proteíny radíme zaradiť do vášho, jedálnička čo najskôr: chudé mäso ako kuracie a morčacie, ryby, vajíčka, sójové produkty, fazuľa a orechy. Tieto jedlá pomôžu k zdravej produkcii keratínu, ktorý je stavebným prvkom vlasov.

 

2.Prijímate správne druhy tukov porebných na rast vlasov?

 

Niektoré tuky sú nevyhnutné pre váš životný štýl ako aj produkciu vlasov. Zdržanlivosť v jedení zlých tukov tiež pomáha najmä k zdravím vlasom a pokožke.

Tuky vám pomôžu vyrobiť vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre zdravú vlasovú produkciu, zahrňujú vitamíny A, D, E a K.

-Prijímajte tie správne tuky. Nasýtené mastné kyseliny a hydrogenizované sú práve tie ktorým sa treba vyhnúť. Omega 3, ktoré nájdete v niektorých rastlinných olejoch, masle sú prospešné pre zdravý rast vlasov.

-Práve pre tento dôvod, B-complex obsahujúci rybí olej je nápomocný pre rast vlasových folikul.

 

Omega 3 mastné kyseliny:

Ak chcete mať zdravé vlasy a chcete sa vyhnúť vypadávaniu vlasov, musíte sa uistiť, že máte dostatok správnych živín vo vašej strave, vrátane omega-3 mastných kyselín. Pridanie týchto mastných kyselín do svojho jedálnička vám môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov a dokonca povzbudiť vlasy, aby rástli rýchlejším tempom.

Omega-3 mastné kyseliny majú protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť otvoriť vlasové folikuly a podporiť zdravý rast vlasov.

Keď telo nedostáva správne živiny, vlasy začnú vypadávať.

Omega 3 je meno danej skupine súvisiacich mastných kyselín nájdených v olejoch rastlín a morského života. Jedná sa o esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre metabolizmus, ale nemôžu byť syntetizované u ľudí. 3 najdôležitejšie z týchto Omega-3 mastné kyseliny sú:

 

ALA (alfa-linolová kyselina)

DHA (dokozahexaénová kyselina)

a EPA (eikosapentaenová kyselina)

Omega 3 mastné kyseliny ľudia prijímajú buď z potravinových zdrojov alebo z potravinových doplnkov.

Zdroje:

Ryby - losos, sardinky, tuniak, pstruh, sumec, treska, tuniak a sleď

Orechy a semená - vlašské orechy, mandle a ľanové semienka

Oleje - repkový olej

3.Buďte si istí, že jete dostatok železa a zinku.

 

Železo a zinok, spolu s ďalšími vitamínmi, sú nevyhnutné pre vytvorenie prostredia na zdravý rast vlasov.

-Železo je zodpovedné za dodanie kyslíka do vaších buniek, z krvi vo vaších nohách až po vlasové folikuli. Preto krv zapácha ako železo. Chudé mäso je veľmi dobrý spôsob ako prijať železo, ale ak ste vegetarián, nahraďte ho fazuľou,.šošovicou alebo sójovými výrobkami.

-Zinok asistuje pri oprave vašich tkanín, uistením sa, že olejové žlazy okolo folikúl pracujú správne. Zinok získate jedením ustríc, nízkotučných steakov, tekvici, tmavej čokolády.

 

4.Prijímajte dostatok vitamínu C.

 

Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť, že sú vlasy slabšie, bez lesku a poškodené.

-Vaše telo používa vitamín C pre budovanie kalogénu, ktorý je rozhodujúci pre rast vlasov. Vitamín C taktiež asistuje pri absorbcii prvkov, ktoré blokujú rast vlasov.

-Telo nemôže samo od seba vyrábať vitamín C. Preto je rozhodujúce, aby ste jedli a prijímali potraviny, ktoré obsahujú vitamín C. Citrón a ďalšie citrusové plody, brokolica, špenát, paprika sú všetky veľmi dobré a chutné jedlá s obsahom vitamínu C.

-Lekári odporúčajú prijímať 45 mg/denne vitamínu C, pre deti od 9 – 13 okolo 70 mg/denne, pre tínedžerov vo veku 14 – 18 medzi 75 - -90 mg/denne pre dospelých.

 

5.Neničte svoje vlasy.

 

Nadmerný styling môže ničiť vaše vlasy. Áno, vyzeráte tak dokonale, ale pre vaše vlasy to nie je najlepšie. Niektoré prípravky s určitým chemickým zložením môžu spôsobiť rednutie vlasov, ich zničenie a v konečnom dôsledku aj vypadávanie vlasov ak sú používané dlhodobo ksždý deň. Taktiež niektoré typy stylingu sú pre vaše vlasy namáhavé a môžu zhoršiť ich vzhľad a zdravý rast. Je v poriadku si vlasy upravovať a niekedy zvoliť styling, ale nerobte to príliš často.

-Vyhnite sa najmä častému mechanickému vyrovnávaniu vlasov ak máte prirodzené kučery a naopak ak máte prirodzene rovné vlasy vyhnite sa trvalej. Obmedzte aj krimpovanie a časté farbenie. Tieto procesy môžu vážne poškodiť vaše vlasy, ktorébudú slabšie a v konečnom dôsledku pôsobiť redšie. Nadmerné teplo v podobe fúkania či žehličky môže vlasy spáliť, použite preto manuálne sušenie a vlasy zbytočne nežehlite.

-Kefujte a češte vlasy striedmo. Je mýtus, že sa vlasy majú česať 100 krát za deň, aby sa urýchlil rast vlasov. Nie len to, ale naopak veľakrát pri kefovaní môžete vlasy vytrhať. Ak idete vlasy česať, počkajte až budú suché. Vlasy sú najviac zraniteľné ak sú mokré, preto buďte trpezlivý až vlasy uschnú.

-Nepoužívajte gumičky a príliš pritiahnuté copy. Nevyvíjajte zbytočne tlak na vaše vlasy a to najmä na vaše korienky. Predstavte si, že ak zvolíte príliš tesný cop, tlak na korienky vlasov pôsobí celý deň a tak ich oslabuje. Vybertze si účes, ktorý pomôže vlasom dýchať a tak budú vlasy rásť rýchlejšie a zdravšie.

 

Odporúčame:

Aj pri dodržiavaní týchto pravidiel na rast vlasov, odporúčame použiť zahusťovač vlasov HairFor2-Volluma ktorý v priebehu sekúnd dodá hustotu vašim vlasom.

Vyskúšajte ho aj vy, ako mnohí z našich zákazníkov, ktorí zmenili svoj život. Nemáte čo stratiť iba získať. VIAC INFO TU

zahustenie vlasov

Zahustenie vlasov

 

6.Umývajte si vlasy opatrne.

 

Používajte najmä tie správne produkty, vyhnite sa čo najlacnejším, nie je to pravidlo, ale práve tie obsahujú najviac chemikálií, ktoré sú lacnejšie aj pri ich výrobe. Vlasy si umývajte podľa typu, ale nie viac ako 3-4 krát za týždeň, v opačnom prípade sa zbavujete prirodzeného oleja tvoreným pokožkou hlavy, ktorý vlasy chráni, zvlhčuje a oživuje.

-Tí, čo máte kučeravé, hrubé alebo suché vlasy, umývajte vlasy 2-3 krát týždenne pretože prírodné oleje vytvárané pokožkou hlavy sú kľúčom k zdravým vlasom a ich rastu.

-Vyberte si produkty, ktoré obsahujú zložky potrebné pre rast vlasov a ich zdravie. Prísady ako avokádo, kokosový, jojobový či olivový olej sú vhodné pre vaše vlasy. Pomáhajú udržať vlhkosť, minimalizujú štiepenie a tak ďalšie poškodenie vlasov.

 

7.Strihajte vaše vlasy.

strihanie a rast vlasov

 

Samozrejme strihanie vlasov neurobí to, že vaše vlasy budú rásť rýchlejšie, to je mýtus. Avšak zabráni to padaniu dlhým vlasom, pretože sa odstránia rozštiepené končeky, ktoré vlasy poškodzujú.

-Ako často strihať je len na vás, záleží na tom ako sú zdravé a ako rýchlo chcete aby rástli.

-Normálne vlasy rastú od 1 cm-1,6 cm. Veľa stxlistov odporúča strihať vlasy každých 6-10 týždňov, znamená to, že ak si ostriháte 0,5 cm-1 cm, vaše vlasy stále budú rásť dlhšie.

 

8. Udržte si zdravý životný štýl.

 

Udržiavanie si dobrého a zdravého životného stýlu je prospešné aj pre rast vašich vlasov. Vaše telo je ako stroj a tiež sa potrebuje dobiť, preto nepodceňujte spánok, vaše bunky sa obnovia, regenerujú a budú môcť vykonávať svoju činnosť naplno čo pomôže vášmu zdraviu ako aj vlasom. O strave sme už rozprávali v prvých bodoch.

Vďaka dobrému spánku sa cítime, ale aj vyzeráme lepšie. Nedostatok spánku je škodlivý pre naše telo a celkový zdravotný stav. Výskum ukazuje, že chronický nedostatok spánku je spojený so vznikom prechladnutia alebo chrípky, rovnako zvyšuje riziko vzniku cukrovky, srdcových ochorení, duševných zdravotných problémov, obezity a áno - dokonca aj vypadávania vlasov!

Spánok je nevyhnutný pre naše telo. Ak sa doba, keď spíme skracuje, imunitný systém je v neporiadku. Telo začne slabnúť v dôsledku toho, že nedokáže absorbovať živiny potrebné, aby zostalo zdravé. Imunitný systém vzhľadom na nedostatok živín, zoslabne. Výsledkom je, že korene vlasov zoslabnú tiež a vlasy začnú vypadávať. Môže to viesť až k plešatosti. Existuje teda silné spojenie medzi spánkom a vypadávaním vlasov.

- Niekedy nastanú v živote náhle a bolestivé zmeny, strata milovaného človeka, problémy a stres v robote. Telo sa vtedy prepne do tzv. režimu prežitia, kedy vykonáva len najdôležitejšie úkony a tak sa môže stať že vaše vlasy začnú padať. Nevzdávajte sa, prijímajte dostatok živín aj v tomto období, snažte sa športovať a udržať svoju myseľ v pozitívnej nálade, nejde o život = nejde o nič.

 

9. Odstráňte fyzický stres zo svojho života.

 

Ťažké zranenia, stres, pobyt v nemocnici či ďalšie traumy môžu tak isto spôsobiť vypadávanie vlasov. V takýchto prípadoch sa telo sústreďuje na opravu zranených častí tela a tým môže trpieť rast vašich vlasov.

- Identifikujte stres vo vašom tele a nechajte telo aby si s ním poradilo. Niekedy telo potrebuje čas po fizyckej traume, aby sa uzdravilo a potom uvidíte, že aj vaše vlasy budú opäť rásť ako pred tým.

- Anémia, nízky počet krvných dosťičiek či poruchy štítnej žľazy môžu byť tiež spúšťačom stresu vo vašom tele a príčinou padania vlasov či slebého rastu vlasov. Správny rozbor krvy vám pomôže

 

stres a padanie vlasov10. Odstráňte emocionálny stres

 

Zrušte každodenný stres. Áno, povie sa to ľahko, ale jje to veľmi dôležité. Nadmerný emocionálny stres spôsobuje vypadávanie vlasov a rast vlasov je takmer nemožný.

- Meditujte, berte život s nadhľadom a nájdite si pomôcky ako stres prekonať. Všetko máte v hlave, nezabúdajte.

- Veľmi vám pomôže cvičenie, plávanie a akýkoľvek šport. Berte to ako by ste išli k psychiatrovi keď nasadnete napr. na bicykel. Uvidíte ako sa vám uvoĺnia endorfíny a odbúrate stres.

rast vlasov

 

ŽIHLAVA A RAST VLASOV

 

Zdravá pokožka hlavy bez lupín a žiarivé, husté vlasy sú snom snáď každého človeka. Sme zahltení veľkým množstvom rôznych produktoch na vlasy, ktoré obsahujú chemikálie a sľubujú nám vlasy ako z reklamy. Môžeme si vybrať z rady šampónov, kondicionérov, masiek a mnohých ďalších. Na vlasovú kozmetiku tak minieme ročne niekoľko stoviek eur. Sľubované zázraky sa však málokedy dostavia. Pritom práve prípravok, ktorý nestojí veľa, nám môže skutočne pomôcť. Je ním žihľavový šampón, ktorý si dokonca môžete sami doma vyrobiť. Prírodné šampóny môžu pomôcť vlasom rýchlejšie rásť.Vypadávanie vlasov je prirodzenou súčasťou starnutia a liečivé byliny v nich obsiahnuté môžu obnoviť zdravie vlasov. Byliny sú absorbované priamo do vlasovej pokožky. Ďalšou ich výhodou je, že neobsahujú chemické látky, ktoré sa pridávajú do komerčných šampónov, ktoré vlasy zaťažujú a poškodzujú.

 

Žihľava a žihľavový šampón

 

Liečivá žihľava

 

Žihľava dvojdomá alebo Urtica dioica, je zelená rastlina s malými fialovými kvetmi, ktorá je pôvodom z Európy a Severnej Ameriky. Koreň rastliny je niekedy používaný v prípravkoch na pomoc pri prevencii alebo znížení vypadávania vlasov.

 

Rastlina je bohatá na železo a vitamíny A a C. Používa sa tiež ako komerčný zdroj chlorofylu.

Žihľava bola populárnym liekom na chudokrvnosť kvôli jej obsahu železa. Tiež sa tradične používa na zmiernenie rôznych kožných chorôb a ochorení vlasovej pokožky a herbár verí, že stimuluje rast nových vlasov a pomáha zabraňovať vypadávaniu vlasov. Žihľava dvojdomá bola po stáročia používaná pre liečbu celého radu chorôb, vrátane: artritídy a bolesti kĺbov, svalového napätia, zápalu šliach, anémie, dny, ekzému, sennej nádchy, bodnutia hmyzom a zväčšenej prostaty.

 

Rast vlasov vďaka žihľave

 

Bolo preukázané, že žihľava stimuluje rast vlasov. Túto rastlinu môžeme nájsť rásť na lúke v lete alebo na jar. Môže sa používať čerstvá, ale aj sušená. Mimo sezónu je možné rastlinu zakúpiť v sušenej forme.

 

Príčiny vypadávania vlasov

 

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené faktormi, ktoré zahŕňajú stres, starnutie, choroby štítnej žľazy, tehotenstvo, niektoré lieky, diabetes, lupus a plesňové infekcie. Jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov u mužov a žien sú hormonálne zmeny.

 

Koreň žihľavy a vypadávanie vlasov

 

Podľa Dr. Marty Sawaya boli použité výťažky z koreňa žihľavy na liečbu zväčšenej prostaty tým, že zabránila v tele produkcii hormónu DHT. DHT je tiež zodpovedný za stratu vlasov, a tak doplnky zo žihľavy blokujú tvorbu DHT. Rad šampónov obsahuje žihľavový extrakt. Mnohí tiež obsahujú ďalšie byliny, ktoré sú prínosné pre vlasy, napríklad skorocel alebo lopúch.

 

Žihľavový šampón

 

Žihľava v šampóne je veľmi užitočná. Produkt je špeciálne vyrobený pre ľudí, ktorí trpia vypadávaním vlasov a pre ľudí, ktorí túžia mať krásne a zdravé vlasy. Používanie šampónu, ktorý obsahuje extrakt zo žihľavy, zvyšuje vlasový prietok krvi do pokožky hlavy. Okysličuje vlasové folikuly, posilňuje vlasové vlákna, čo vedie k zdravšej, lesklejšej a hustejšej hrive.

Šampón čistí vlasovú pokožku a podporuje rast nových vlasov. Účinky žihľavového šampónu môžete posilniť použitím žihľavového kondicionéru, ktorý si môžete spraviť aj sami doma. Vôňa je, tak ako aj šampón, prírodná, hodí sa pre mužov i pre ženy. Tento bylinný šampón hlboko čistí pokožku hlavy, odstraňuje prebytočný kožný maz, čo pomáha zastaviť vypadávanie vlasov. Obnovuje prirodzenú farbu a lesk vlasov.

 

Žihľava v čaji

 

Pitie žihľavového čaju môže tiež pomôcť bojovať s vypadávaním vlasov. Železo, ktoré žihľava obsahuje, môže pomôcť s cirkuláciou krvi do vlasovej pokožky, čím sa potom podnecuje rast vlasov. Žihľava tiež pomáha bojovať s nerovnováhou mazu, odstraňuje lupiny a upokojuje vlasovú pokožku. Táto bylina má široké využitie.

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
O nás

Naša spoločnosť sa už od roku 2009 zaoberá vlasovou problematikou. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za 11 rokov na Slovensku našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Recenzie

RECENZIE HEUREKA

UŽ 11 ROKOV NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ