Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NAJPREDÁVANEJŠÍ

ZĽAVA

naša cena 64,70 €
skladom

ANKETA

Ako ste spokojný s HAIRFOR2/VOLLUMA?

Áno, veľmi 72% Celkom áno 14% Nie veľmi 7% Nie som 7%

KONTAKTY

SANvest s.r.o.
Kopčianska 10
851 01 Bratislava
tel: +421 915 701 105
volluma(a)volluma.sk
9:00-18:00 po-pia

AJ VY UŽ POMÁHATE

arr3ADOPCIA DETÍUž viac ako 2 roky pravideľne každý mesiac aj vďaka vám prispievame na adopciu detí, ktoré to naozaj...

RIEDKE VLASY » Riedke a jemné vlasy
Riedke a jemné vlasy

ČO POMÁHA NA RIEDKE A JEMNÉ VLASY

ČO POMÁHA NA RIEDKE A JEMNÉ VLASY

Tento typ vlasov nie je vôbec niečím zriedkavým. Veľa žien si s nimi nevie rady a robí pri úprave či starostlivosti základné chyby. Tie po celkovej akumulácii môžu mať až fatálne následky. Riedke a jemné vlasy reagujú na všetky vnemy citlivejšie, preto aj výber vlasovej kozmetiky, umývanie a celková starostlivosť musí byť dôslednejšia. V tomto článku vám ponúkneme pár faktov, na ktoré by ste mali brať ohľad.

  1. Ak milujete sprchovanie či kúpanie v horúcej vode, mali by ste dvakrát zvážiť, či to milujú aj vaše vlasy. Takáto voda dehydruje telo i vlasy, kvôli čomu začnú byť vaše riedke a jemné vlasy ešte viac lámavé. Tento fakt sa neskôr môže vyvinúť až do samotného vypadávania. V prípade, že studenú vodu neznesiete a nemienite sa vzdať svojho pravidelného teplého kúpeľa, zvoľte kompromis. Po osprchovaní a aplikácií kondicionéra si ich zmyte čo najchladnejšou vodou.

  2. Pri teple ešte ostaneme. Ako určite viete, aj používanie fénov a iných tepelných prípravkov na vlasy je veľmi škodlivé. Predovšetkým pri nesprávnom a navyše pravidelnom používaní. Pokiaľ sa však rovnako neviete a nechcete vzdať ani tohto neduhu, začnite aktívne používať studený vzduch, ktorý je súčasťou takmer každého fénu.

  3. Dávajte si pozor pri manipulácii s mokrými vlasmi. Práve vtedy sú vlasy najnáchylnejšie na zničenie a následné vypadnutie. V žiadnom prípade nečešte vaše riedke a jemné vlasy kým sú mokré. Nesnažte sa prostredníctvom intenzívneho drhnutia vlasov uterákom vymačkať prebytočnú vodu. Radšej si urobte jednoduchý turban a nechajte si ho na hlave približne 10 až 15 minúť.

  4. Ak ste zvyknutá nosiť veľmi tesné účesy, skúste si od toho odvyknúť. Práve vďaka takýmto účesom sa vaše vlasy stanú ešte lámavejšie a zničené.

  5. Hoci je suchý šampón veľmi obľúbeným a vychvaľovaným produktom pre svoje pozitívne účinky na vzhľad vlasov, pre tento typ vlasov nie je úplne ideálnym riešením. Ak to s používaním nepreháňate, nič sa nedeje. Pokojne si ho občas dajte. Pamätajte však, že tento nevinný práškový šampón upcháva póry, kvôli čomu môže zapríčiniť tvorbu lupín a znemožnenie rastu nových vlasov.

ČO POMÁHA NA RIEDKE A JEMNÉ VLASY

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV