Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
ČO NAOZAJ DOKÁŽE NÁŠ SPREJ?

zahustenie riedkych vlasov


 

 Video ukážky aplikácie

 

 

 


 

Prečo nakupovať u nás

  1. Úvod
  2. RIEŠENIE PRE RIEDKE VLASY
  3. 10 Tipov ako zastaviť vypadávanie vlasov
16.03.2023

10 Tipov ako zastaviť vypadávanie vlasov

 

padanie vlasov

 

 

1. VYPADÁVANIE VLASOV PRÍČINY


Vlasysú našapýcha, náležite sa preto starámeo svojukorunukrásy.'Buďme ješitní, nie na vlasy,alena svojesrdce, nasvoje ruky, na pravdu, čistotu, ušľachtilosť', upozorňujúnásvzdelanci. Svätéslová,ale napriek tomunásvypadávanievlasov apríčinyzaujímajú.

Počasnášho životanámvypadneniekoľkodesiatoktisícvlasov.Pokiaľsa jedná oprirodzenýúbytokvlasov- jeto v poriadku.Avšakvo chvíli, keďnámzačnúvlasypadaťvo veľkom množstve, máme problém.Treba sa opríčiny padania vlasov zaujímať

A. Jedná sa dedičnú predispozíciu? V tomto prípade ide o trvalé padanie vlasov na ktoré neexistuje doposiaľ účinný liek či liečba. Padanie môže byť nanajvýš spomalené a oddialené niekedy aj o niekoľko rokov. Treba zvoliť len správny postup

B. Príčina nie je dedičná? Tu je možnosť o znovu navrátenie stratených vlasov, či zastavenie vypadávania správnou liečbou, medikamentami, zmeny spôsobu životosprávy či zlých návykov.

 

2. Vypadávanie vlasov a ako naše telo produkuje zdravé vlasy?


Vlasy  sú najrýchlejšie rastúcim tkanivom v ľudskom tele a skladá sa hlavne z  keratínu,   z rovnakého materiálu, ktorý nám dodáva pružnosť našich  nechtov.  Priemerný človek má približne 100.000 vlasov, samozrejme v  závislosti  na farbe a štruktúre vlasov. Naše vlasy rastú vnútri  ochranného puzdra  tzv. folikulu, a vo vnútri každého folikulu rastie  jeden až štyri  chĺpky (samotný vlas). Táto skutočnosť je základom pre  najnovšie metódy  DHI transplantácie vlasov.

 

3. Čo je vlasový cyklus a ako vlasy vypadávajú?


Prvou  fázou rastového cyklu vlasu je fáza anagén - rastová fáza vlasu, ktorá  trvá zvyčajne 2 až 6  týždňov. Ďalšou je fáza katagén, ktorá trvá 2 až 6  rokov. Je to fáza,  kedy sa vyživovanie a rast vlasu zastavuje. Nasleduje  fáza telogén,  pokojová fáza vlasového cyklu, ktorá trvá 3 až  4 mesiace. Počas tohto  obdobia sú vaše vlasy vytláčané z folikulu  novými vlasmi, ktoré sa  tvoria v koreni a opäť začínajú rásť v  anagénovej fáze. Vlasy rastú  približne 1 cm za mesiac a rýchlejšie u  žien ako u mužov.

DHI  Alopecia Test je nový diagnostický nástroj, ktorý s pomocou mikrokamery a   konkrétneho softvéru umožňuje odborníkom analyzovať a diagnostikovať   aktuálny stav vášho vypadávania vlasov. Meraním každého  vlasového  folikulu sa osobitne stanovuje v akej fáze sa vlasy  nachádzajú. V  kombinácii s lekárskou históriu a riadneho lekárske  vyšetrenia hlavy sa  môže správne diagnostikovať problém padania vlasov vlasov.

volluma odporúča

 

Dr. L. E. Fremont B. Sc., M. D.

vlasovo-transplantačný chirurg, lektor

 

"Pre mužov a ženy s riedkymi vlasmi a problémom vypadávania vlasov čo chcú zlepšiť svoj výzor a vrátiť sebavedomie, vrelo odporúčam produkt VOLLUMA - HAIRFOR2 ako nemedicínske a profesionálne kozmetické riešenie?"

kozmeticke riesenie vypadavania vlasov

 kozmeticke riesenie vypadavania vlasov

 

objednať volluma

 

 4. Koľko vlasov nám denne vypadne?


V  priemere stratíme 100 do 150 vlasov denne. Väčšinou je to v dôsledku  prechodu od  fázy telogén do fázy anagén. Nové vlasy opätovne rastú tak  dlho, ako je folikul zdravý a neporušený.

 

5. Faktory, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasov


Prečo   dochádza k plešateniu či vypadávaniu vlasov? Je to geneticky dané  alebo  človek môže tomu nejakým spôsobom aj predísť a bojovať s tým?

Existuje  veľa faktorov, ktoré spôsobujú stratu vlasov, pričom by sme ich  mohli rozdeliť na trvalé či dočasné. Medzi najhlavnejšie faktory patria:

 

  • genetické faktory
  • zápal v tele
  • zlá životospráva
  • častý stres a traumy
  • choroby štítnej žlazy
  • chemické reakcie (chemoterapia)


Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov je genetická predispozícia a to najmä  androgénna alopécia (alopecia  androgenetica). Túto dedičnú chorobu  spôsobuje pre vlasy dôležitý  mužský hormón testosterón. Tento hormón sa  vplyvom enzýmu  (5-alfa-reduktázy) premieňa na vysoko aktívnu formu  dihydrotestosterón,  ktorý poškodzuje vlasové korienky a skracuje aktívnu  rastovú fázu  vlasov na vrchole a temene hlavy. Mužské hormóny priaznivo  ovplyvňujú  rast chlpov na tele, no na druhej strane nepriaznivo  vplývajú na  pokrývku hlavy. Čím neskôr sa začne vypadávanie vlasov, tým  je  pomalšie. Ženské hormóny - estrogény chránia pred padaním vlasov, ale ich vplyv je menej výrazný. Alopéciu nie je možné liečiť avšak dá  sa spomaliť ako napr. hormonálnymi  tabletkami, ktoré však majú aj  vedľajšie účinky, a preto nie sú  najvhodnejším spôsobom riešenia  problému. Dočasné faktory spôsobujúce vypadávanie vlasov je možné  odstrániť, avšak je potrebné diagnostikovať správnu príčinu, čo vo veľa  prípadoch  nie je jednoduché, a na základe tejto diagnózy začať s  liečbou.

 

6. Ako sa vyvarovať vypadávaniu vlasov?


Ak  sa nejedná o dedičnú predispozíciu, je dôležité  vyvarovať sa všetkých faktorov, ktoré vypadávanie  spôsobujú ako je napr.  nadmerný stres, rôzne zápaly v tele a taktiež  správna životospráva či  prísun vitamínov. Ľudia často nevedia, že vypadávanie vlasov môže  spôsobiť mnoho príčin a preto je veľmi dôležité príčinu správne   diagnostikovať a snažiť sa ju odstrániť. Taktiež je veľmi ťažké sledovať efekt danej liečby, ktorý sa  prejavuje až po  niekoľkých mesiacov, preto netreba s liečbou prestávať a  byť trpezlivý. Existujú riešenia ako je napr. transplantácia vlasov avšak priznajme si, nie všetci sme ochotný ju podstúpiť a zaplatiť. Jeden z najvhodnejších spôsobov je zahusťovanie vlasov pomocou profesionálnych kozmetických prípravkov akým je VOLLUMA - HAIRFOR2 sprej. Ide o nemedicínske riešenie Vášho vzhľadu, ktoré môže byť súbežné s vašou liečbou.

 

7. Prevencia proti vypadávaniu vlasov


Ako  sa dozvedáme z historických prameňov - ľudia hľadajú účinné prostriedky už od nepamäti a nie je sa čo čudovať. Krásne, husté, dlhé vlasy zvyšujú našu sebadôveru a ladí s každým outfitom. Krátke účesy, ak zvolíte moderný strih urobí taky parádu a dobre sa cítime.

Ak sa pozrieme do denníčkov našich babičiek, tak tam nájdeme niekoľko návodov proti vypadávaniu vlasov

- Odvar zo žihľavy, zo zeleného čaju alebo lopúcha, žihľava účinne bojuje aj proti lupinám
- Pokožku prekrvíte zmesou z čierneho korenia či petržlenových listov s trochou vody
- Zábal zo žĺtkov s niekoľkými lyžicami olivového oleja
- Liehom zalejete lichořešišnici (bylina), touto tinktúrou si masírujete pokožku

 

8. Odborníci a ich odporúčania proti vypadávaniu vlasov

- Mokré vlasy si nedrhnite uterákom, češte je až uschnú av žiadnom prípade nechoďte spať s mokrou hlavou
- Nemali by sme stále voliť rovnaký účes, nový strih vlasom len prospeje
- Nebojujte nezmyselne s prírodou, kto má kučeravé vlasy túži po rovných a  naopak; zbytočne si násilnou zmenou účesov ničíte vlasy
- Ani prílišný extrém Vašim vlasom nemusí vyhovovať; príliš dlhé alebo príliš krátke vlasy - príliš čierne či príliš zosvetlené
- Dlhé vlasy sú krásne, ale pravidelné zastrihávanie končekov vrelo odporúčame
- Lakovaná a přegelované vlasy nie sú pekné; ušetríte peniaze a ušetríte si vlasy, keď to nebudete sa stylingom preháňať

 

9. Medikamenty proti vypadávaniu vlasov


Pri medikamentoch je veľmi dôležité oboznámiť sa s látkami ktoré obsahujú a tiež nezačať užívať rôzne tabletky či mastičky pokial si nie ste istý vašou príčinou vypadávania vlasov. Lokálne medikamenty ako napr. minoxidil a sú určené najmä ľuďom s dedičnou príčinou padania vlasov no aj minoxidil v sebe obsahuje chemické látky ktoré môžu vlasovú pokožku podráždiť. Tieto látky však vypadávanie vlasov nezastavia úplne, ale môžu ho počas užívania oddialiť. Výsledky sa väčšinou dostavia po 2-3 mesiacoch. Finasterid (propecia) tabletky taktiež pomáha spomaleniu dedičného padania vlasov androgénna alopécia, avšak nie je odporúčaný ako vhodný liek keďže má viacero vdlajších účinkov.

 

VYPADÁVANIE VLASOV U MUŽOV

V priebehu života prejde každý jeden vlasový folikulus vlasovým cyklom 10 až 20x, vplývaním určitých javov na vlasy ovplyvňujú a určujú množstvo vlasov. Problematika je širšia a potrebuje individuálnejší prístup. Najčastejšie sa vyskytujúce formy padania vlasov sú napríklad pod vplyvom mužských hormónov – androgénov, pôsobením týchto hormónov vzniká androgénna plešatosť. Androgénna plešatosť – najčastejšie sa vyskytuje u bielej populácie a to hlavne u mužov.

Príčiny vypadávania vlasov môžu byť rôzne:

1. dedičnosť

2. kožné ochorenia, skryté zápaly v tele, choroby štítnej žľazy

3. s narastajúcim vekom klesá počet vlasových folikulov

4. vonkajšie prostredie (sociálne faktory) ale i vnútorné (psychika)

 

VYPADÁVANIE VLASOV môže začať už v 16 až 23 roku života, vypadávanie má v tomto prípade veľmi rýchly spád. V normálnejšom prípade sa androgénna alopelácia (dedičné) objaví v 30 až 35 roku života, priebeh zvykne byť miernejší a plešina sa nevyvinie úplne a zdržiava sa iba v oblasti čela. Niektorí muži však zaznamenajú stratu vlasov až v 50 roku života alebo dokonca aj neskôr.

 

 

riesenie vypadavanie vlasov

Peťo, Trenčín

"Mám 30 rokov a vlasy mi začali padať keď som mal asi 22. Spravili sa mi kúty a ďalej mi vlasy redli smerom od čela. Nevedel som si dať rady, používam rôzne prípravky, no viem že moje vlasy už späť nikdy nenarastú. Až po objavení VOLLUMA vlasy v spreji som opäť pocítil pocit ako keď som mal 22. Som nadmieru spokojný a odporúčam všetkým, ktorí majú podobný problém ako ja"

 

objednať volluma

OD 17,95 eur

 

 

 

Rýchlosť vypadávania vlasov zapríčiňujú viaceré faktory ako pridružené ochorenia kože pod vlasmi, používanie rozličných druhov liekov, genetická predispozícia a od hladiny DHT vo vlasových folikuloch, choroby štítnej žľazy, obličiek alebo kožné ochorenia, zlá životospráva alebo životný štýl, podstúpenie chemoterapie, vystavenie sa chemikáliám alebo skryté zápaly v tele.

Najskôr mužom vypadávajú vlasy po bokoch hlavy a na čele, vytvárajú sa im takzvané kúty. Kúty sa neustále zväčšujú a dochádza k preriedeniu ofiny. Vytváranie kútov je sprevádzané aj vypadávaním vlasov na zadnej časti hlavy v oblasti vertexu. Ložiská vlasov sa postupom času zväčšujú.

 


 

PRÍČINY VYPADÁVANIA VLASOV U ŽIEN

 

Vlasové folikuly u žien sú veľmi citlivé čo i len na malé hormonálne zmeny a vypadávania vlasov ovplyvní aj malá zmena hladiny hormónov.

Niektoré z hormonálnych zásahov sú:

tehotenstvo a pôrod

užívanie hormonálnej antikoncepcie

menopauza

• iné: vek, vonkajšie prostredie, stres, depresie, dedičnosť

Vypadávanie vlasov závisí od množstva DHT, ktoré ženské telo vyprodukuje. Urýchliť vypadávanie môže aj ženský hormón estradiol, ktorý zabraňuje tvorbe DHT.

U žien dochádza obvykle k celkovému preriedeniu vlasov tak, že vlasy sa postupom času stenšujú, strácajú svoju silu a vypadávajú, neskôr začne cez vlasy presvitať pokožka.

Alebo sa vytvorí tenká bezvlasová cestička v strede hlavy, vedie od čela postupne po vertex. Postupom času sa zväčšuje a vytvára na hlave veľké bezvlasé miesto.


 

vypadávanie vlasov u žien | riešenie

 

riesenie pre zeny vypadavanie vlasov

 

"Už niekoľko rokov si neviem dať rady s mojimi vlasmi, mám ich riedke a padanie neprestáva. Veľmi ma trápil môj vzhľad a myslela som na môj problém pri každom stretnutí s ľuďmi. Pre mňa ako ženu v mladom veku to bolo naozaj frustrujúce dlhé roky, avšak po objavení VOLLUMA pre riedke vlasy viem opäť doslova voľne dýchať. Vrátila mi späť moje sebavedomie a úsmev. Ďakujem za objavenie. Naďalej sa snažím nájsť príčinu a skúšam rôzne prípravky, avšak už som omnoho spokojnejšia"

 

Lenka, Prešov

 

objednať volluma

OD 17,95 eur

 

Vypadávanie vlasov po pôrode

Lekári spravidla mamičky utešujú, že sa jedná o dôsledok fyzickej a psychickej
záťaže a vypadávanie vlasov po pôrode ovplyvňujú aj nárazy zmien hormonálnych hladín v organizme.

Rizikové obdobie je tri až šesť mesiacov po pôrode. Vlasy skutočne môžu začať padať, ale ak počas tohto neblahého obdobia nedôjde k poškodeniu vlasových cibuliek je veľká pravdepodobnosť, že dôjde k spontánnemu porovnanie.

Farbenie vlasov počas tehotenstva neškodí a v žiadnom prípade toto skrášlenie neohrozí plod, ako sa mnohé mamičky domnievajú. Je vhodnejšie zvoliť krátky účes a vlasy zbytočne nezaťažovať trvalou, kulmovaním a fénovaním horúcim vzduchom. Tým tiež obmedzíte riziko padania vlasov po pôrode.

V dobe laktácie vlasy spravidla držia a nevypadávajú, ale je potrebné dodávať telu základné minerály - zinok, vápnik, horčík a železo. Dostatočný prísun tekutín a pestrá strava najmä so zdrojom vitamínov je samozrejmosť a to zaiste žiadnej mamičke nemusíme pripomínať.

Vhodné sú rôzne vitamínové preparáty, kde v ponuke špecializovaných internetových obchodov nájdete priamo vhodné vitamíny pre dojčiace matky. Naše babičky konzumovali 10 tekvicových semienok denne, aby zabránili vypadávaniu vlasov po pôrode.

A pozor na príliš utiahnuté účesy. Ovládne Vás panika z veľkého úbytku vlasov, a pritom sa o ne vlastnou vinou pripravujete. Gumičky a rôzne tesné spony vlasy zbytočne vyťahujú z korienkov. Vypadávanie vlasov po pôrode nemusí nastať zákonite u každého dieťaťa.

 

ĎALŠIE PRÍČINY

 

CANDIDA - kandidóza, možná príčina?


Candida - je ochorenie, ktoré má čoraz viac populácie. Jedná sa o premnoženie kvasiniek v tele tzv. mykotická infekcia, ktorá spôsobuje rôzne ťažkosti ku ktorým patrí aj vypadávanie vlasov. Test na kandidózu si viete spraviť aj doma. Nejedná sa o odborný test , ale vie Vám na 90% ukázať či máte spomínané premnoženie kvasiniek v tele.

Odporúčanie:


 

10. LIEČBA VYPADÁVANIA VLASOV

 

Vypadávanie vlasov je večný problém ľudí po celom svete. Ak ste si aj bez rátania prameňov vedomí toho, že vaše padanie presiahlo požadovaný limit, je dobre začať s liečbou. Liečba vypadávania vlasov pritom nemusí byť dlhodobým procesom, ako si mnohí myslia. Všetko samozrejme závisí od konkrétneho problému.

Čo sa týka ľudského tela v zásade platí, že všetko súvisí so všetkým. Pokiaľ vám z ničoho nič začnú vypadávať vlasy, je to prejavom zmeny vo vašom tele. Začali ste sa inak stravovať? Ste dlhodobo chorý? Zamyslite sa nad prípadnými dôvodmi vášho problému ešte skôr, než s tým zájdete k lekárovi. Často sa môže jednať len o menšiu hormonálnu zmenu, či zmenu súvisiacu s ročným obdobím.

Vypadávanie vlasov a ročné obdobia

Áno, presne tak. Aj počasie a ročné obdobia môžu mať za následok menšie výkyvy na vašej ctenej hlave. Faktom je, že cez zimu a teda chladnejšie ročné obdobia padajú vlasy vo veľkom. Preto, ak spozorujete dané zmeny práve vtedy, nemusíte okamžite vyľakane chodiť na polikliniku alebo nebodaj ku kozmetičke. V takomto prípade liečba vypadávania vlasov totiž vo väčšine prípadov nie je vôbec nutná.

Spôsoby liečby vypadávania vlasov

Nutné to je predovšetkým vtedy, ak zmeny spozorujete doslova z jedného dňa na druhý. Dostávate pomaly, ale isto strach, že za chvíľu budete snáď aj plešatý? Zachovajte pokoj, v dnešnej progresívnej dobe je už mnoho prostriedkov, ako túto zlobu eliminovať.

Riešením môžu byť rôzne mastičky, krémy, oleje, šampóny, podporné lieky a vitamíny proti vypadaniu vlasov. Najdôležitejšou úlohou v tomto ohľade je práve zistenie pôvodu vzniku vypadávania vlasov. Dôvodov môže byť mnoho a pri každom sa spôsob liečenia mierne odlišuje. Pokiaľ si nie ste istý, čím je váš problém spôsobený, liečba nemusí mať dokonalý a požadovaný efekt.

 

MASTNÉ VLASY A VYPADÁVANIE VLASOV

Denne sa stretávame s problémy a rôznymi príčinami vypadávania vlasov. Samozrejme existuje aj mnoho spôsobov, ako nežiaducu stratu vlasov pozastaviť alebo vyliečiť. V dnešnom článku sa zameriame na príčinu vypadávania vlasov – na mastné vlasy.

mastné vlasy ako príčina padania vlasovMazové žľazy, ktoré sú umiestnené vo vlasovej pokožke, produkujú mazotok, ktorý vlasy chráni pred vysušovaním. Nadmerná produkcia tejto lásky môže byť obvykle pripísaná hormónom – androgénom. Hormóny nie sú jedinou príčinou nadmerného mastenia vlasov. Za túto nepríjemnosť môžu často chemické prostriedky alebo mechanické podráždenie pokožky.

Čo mastenie vlasov zhoršuje?

Mastenie vlasov sa môže zhoršovať v prípade stresu, ktorý spôsobuje hormonálne výkyvy. Ďalšou príčinou vypadávania vlasov sú tiež výkyvy teplôt v rôznych ročných obdobiach. V lete teplo spôsobuje upchávanie pórov vlasovej pokožky. V zime chlad zase podnecuje vyššiu produkciu mazotoku, ktorý chráni vlasovú pokožku. Pokiaľ používate kozmetické výrobky, dávajte si pozor na pH, ktoré pri vyššej hodnote zaťažuje vlasy. Doporučujeme tiež neaplikovať kondicionéry na vlasovú pokožku, pretože upchávajú póry. Pokiaľ potrebujete použiť kondicionér, vmasírujte ho len do vlasov, nie na vlasovú pokožku.

Ako sa starať o mastné vlasy?

Znepríjemňujú vám mastné vlasy život? Ak ste zatiaľ neodhalili žiadnu inú príčinu vypadávania vlasov, pravdepodobne potrebujú vaše vlasy dôkladnú očistu. Pri nadmernom masteniu vlasov sa zanášajú vlasové folikuly, čo môže v prípade dlhodobého mastenia viesť k zničeniu ich regeneračných vlastností. Ako náhle vlas vypadne, následne sa neobnoví a na hlave sa začnú objavovať nepríjemné plešiny.

Po dôkladnom umytí vlasov použite tiež vlasovú vodu, ktorá obmedzí nadbytočnú tvorbu mazu. Vmasírovanie vlasovej vody do pokožky hlavy pomôže obmedziť nadmernú produkciu mazových žliaz.

Nezabúdajte sa starať tiež o hrebene a kefy, ktorými si češete vlasy. Umytie vodou po česaní vlasov a občasné dezinfikovanie napomôže tomu, aby sa vaše vlasy zbytočne nezanášali.

Muži trpia vypadávaním vlasov viac ako ženy

Tento fakt je pravdepodobne spôsobený genetikou. Drsnejšie pohlavie tiež nemá takú „úchylku“ v starostlivosti o vlasy. Častejšie česanie a používanie vlasových prípravkov ženám pomáha rovnomerne roznášať maz vo vlasoch a podporuje jeho uvoľňovanie z vlasovej pokožky. Samozrejme že česanie nepomôže zbaviť sa mastných vlasov úplne, preto je nutné vyskúšať (a pravidelne praktikovať dôkladnú očistu.

Extra tip pre mastné vlasy

Citrón má vysoký obsah vitamínu C, ktorý vyživuje vlasy. Vyskúšajte zábal zo šťavy z jedného citrónu a čierneho čaju. Po vychladnutí čaju pridajte šťavu z citrónu, a vmasírujte zmes do vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom umyte čistiacim šampónom. Tento zábal pomôže v mnohých ohľadoch – zbaví vás lupín, dodá vlasom krásny lesk a navyše pomôže proti nadmernému masteniu pokožky. Zábal opakujte raz týždenne a sledujte, ako sa vám vlasy zmenia pred očami :-)

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
O nás

Naša spoločnosť je už od roku 2009 výhradným distribútorom značky Hairfor2 (pred tým Volluma) na Slovensku. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za tú dobu našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Recenzie

RECENZIE HEUREKA

UŽ OD ROKU 2009 NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE CELEJ SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ

©Copyright HairFor2 | 2009-2023